::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
logo_Rozblog
زمان جاری : شنبه 21 تیر 1399 - 10:32 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم
مجازات های جرم اغفال دختران
تعداد بازدید : 88
samanvakili آفلاین
ارسال‌ها : 3
عضویت: 13 /9 /1398
مجازات های جرم اغفال دختران


یکی از جرم هایی که در چند سال‌ گذشته در کشور ما بسیار افزایش یافته است. جرم فریب دختران و سوء استفاده‌های مالی و جنسی از آن‌ها است. دختران به خاطر سرشت خلقی و موارد شخصیتی که ویژه جنس آن هاست ، روحیه‌ای حساس دارند که این روحیه احساسی و ظریف ، گونه ای از لطف خداوند است که در جوهره و فطرت دختران قرار داده شده است.
حامد امیری یکی از بهترین وکیل مدافع اصفهان با هدف بررسی ابعاد حقوقی موضوع فریب دختران و صدماتی که در این حیطه وجود دارد؛ مقاله آموزشی آماده کرده است که خدمت شما عزیزان ارائه می کنیم.
لازم به ذکر است که در این مقاله آموزشی یکی از بهترین وکیل شهرستان اصفهان به ابعاد حقوقی جرم اغفال دختران و جرم هایی که به دنبال آن انجام می شود پرداخته است و مواد قانونی که در ارتباط با جزای اغفال دختران در قانون آورده شده است را برای شما معرفی می کند.
جرم اغفال دختران و جزای آن
این لطافت که موهبتی الهی است شرایط را برای سوء استفاده و فریب دختران از سمت دجالان و فریب کاران با قصد دست درازی، تخطی و شیادی مالی و… را مهیا نموده است.
این سواستفاده گران و دجلان با دقت به عواطف و سایر خصلت های زنانه بستر لازم را جهت فریب دختران را آماده کرده و قدم های عظیمی را برای مقاصد منحوس خود برمی‌دارند. پس خیلی با اهمیت است که بانوان محترم در مورد این سواستفادگران و فریب کاران مطلع بوده و دقت کنند تا بر اثر اطمینان از عواطفشان سود استفاده نشود.
حامد امیری وکیل مدافع در اصفهان
حامد امیری بهترین وکیل سرقفلی در اصفهان دانش آموخته رشته حقوق قضایی و دارای پروانه پایه یک وکالت مهیا برای ارائه خدمات وکالت و مشاوره در انواع دعاوی حقوقی ، کیفری ، خانواده ، بیمه ، تجاری ، تعزیرات ، اداره کار ، شهرداری و امور گمرکی همچنین انجام تخصصی امور قراردادها و شرکت ها با تکیه بر اطلاعات علمی و تعهد کاری می باشد.
درخواست مشاوره
حتما فریب دختران به غیر از آسیب های مادی، سبب ایجاد صدمات روحی و روانی هم برای دختران و خانواده‌های‌شان می شود.
به همین خاطر قانونگذار با دقت و اهمیت بسیاری در مورد جرم اغفال دختران و جرم هایی که در پی آن انجام می شود تعیین تکلیف کرده است. اکثر جرم هایی که در حیطه اغفال دختران انجام می شود شامل ؛ گول زدن، سودجویی، تجاوز، تعرض، اخاذی و…
جزای اغفال دختران در قانون مجازات اسلامی
همان گونه که مطرح شد مقنن با حساسیت بسیاری در خصوص جرم فریب دختران وارد کار شده است و ضوابط گوناگونی را در قانون جزای اسلامی برای خاطیان این جرم مد نظر قرار داده است. در کل در مورد جرم فریب دختران، موردی که بسیار مهم در جزای معین شده است این مورد است که به طور کلی چه جرمی و به چه اندازه ای با اغفال دختران رخ داده است. همان گونه که اطلاع دارید با فریب دختران جرم هایی مثل تجاوز، تعرض ،کلاهبرداری، اخاذی و … انجام می شود، که هر یک بر اساس مدارک و مستنداتی که وجود دارد و همین طور با دقت به گذشته مجرم، شامل مجازات مخصوص به خود می شود.

پس برای اینکه بحث اغفال دختران از نظر حقوقی رسیدگی شود و جزای معین شده برای آن عنوان شود، باید در مرحله نخست به جرم محقق شده دقت کنیم. در کل اشد مجازاتی که در خصوص جرم اغفال دختران معین شده است. در ارتباط با جرم تجاوز است که جزای حد اعدام برای مجرم انجام دهنده جرم تجاوز صادر می گردد.
محقق شدن جرم تجاوز خود احتیاج به شرایط و موارد مخصوص خود دارد که از نظر جرم شناسی از طریق قاضی پرونده مورد عنایت قرار می‌گیرد و اگر که دلایل و اسناد و مدارکی که وجود دارند دلیل بر تجاوز مجرم باشد حد اعدام اجرا می گردد.
حامد امیری وکیل مدافع در اصفهان با دانش وعلم تخصصی در حیطه حقوقی بهترین راهنما ومشاور برای شما خواهد بود. شما می توانید تمامی سوالات خود را در مورد مجازات اغفال دختران از طریق سامانه آنلاین سایت ایشان پاسخ دهید. همچنین می توانید با سپردن وکالت پرونده خود به ایشان موفقیت خود را در دعوی مطرح شده تضمین نمایید.
بر مبنای ماده قانون مجازات اسلامی حد زنا در موارد زیر اعدام است:
الف- زنا با محارم نسبی
ب- زنا با زن پدر که سبب اعدام زناکار است.
پ- زنای مرد غیر مسلمان با زن مسلمان که سبب اعدام زناکار است.
ت- زنای به عنف یا اجبار از سمت زناکار که سبب اعدام زناکار است.
تبصره :
مجازات زناکار در بندهای(ب) و (پ) براساس مورد، پیرو بقیه احکام در ارتباط به زنا است.
هر وقت فردی با زنی که به زنای با وی رضایت ندارد در شرایط بیهوشی، خواب یا مستی زنا نماید عمل وی در حکم زنای به عنف است. در زنا از راه گول زدن و فریب دادن دختر نابالغ یا از راه ربایش، تهدید و یا ترساندن زن در صورتی که سبب تسلیم شدن وی شود هم حکم فوق اجرا می شود.
در بند ۲ تبصره ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی در مورد شرایط و موارد تجاوز در خصوص اغفال دختران صحبت شده است که روشن می کند اگر شرایط ذکر شده رخ دهد ، شدید ترین مجازات ( اعدام) برای فرد خاطی از طرف قاضی صادر می گردد.
حامد امیری یکی از بهترین مشاور حقوقی اصفهان می گوید مورد با اهمیتی که در مورد جرم تجاوز متاثر از فریب دختران بسیار مهم است این بحث است که شرط اصلی جهت وقوع جرم تجاوز رضایت نداشتن دختر است و مواردی مانند ساده لوحی، فریب خوردن، کم خردی و … نمی‌تواند نمونه رضایت نداشتن در خصوص وقوع جرم تجاوز حساب شود و مقنن جزای معین شده برای جرم تجاوز را برای فرد خاطی معین نمی‌کند.

فریب دختران به بهانه ازدواج و وعده های دروغین

در اکثر موارد اغفال دختران با بهره گیری از فریب دختران با قول ازدواج و از این موارد توسط دجالان و منفعت طلبان رخ می دهد. در اکثر اوقات دختران با قول ازدواج و پیوند مشترک توسط پسران گول می خورند و به در خواست های جنسی و مالی طرف پاسخ مثبت می‌دهند و پس از گذشت مدتی فریب و حیله ای که انجام شده را می فهمند.
به این دختران غیر از صدمات مالی، صدمات روحی و روانی مانند افسردگی، ناامیدی، بی اعتمادی به جنس مخالف و .. وارد می شود که متاسفانه بسیار تلخ و نگران کننده است.
بر مبنای قانون اغفال دختران با بهره گیری از قول هایی مثل ازدواج و بهره بری مالی که منتهی به جرم کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نا مشروع گردد، برای مجرمان جزای سنگینی به دنبال دارد. این جزا به دو بخش تقسیم شده که در بخش نخست مجازات‌هایی مانند زندان و جزای نقدی معین می شود و برای جزای تکمیلی و تامینی، محرومیت‌‌های اجتماعی مانند محرومیت از استخدام برای فرد خاطی مد نظر قرار گرفته است.
بر مبنای قانون مجازات اصلی معین شده برای این راه از فریب دختران که عنوان مجرمانه کلاهبرداری داشته باشد، یک تا هفت سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که از دختر گرفته شده، می‌باشد و مجازات تبعی و تکمیلی برای فرد خاطی برای این سبک از فریب دختران، محرومیت از استخدام در دستگاه‌های دولتی و برخی دیگری از محرومیت‌های اجتماعی خواهد بود که بر مبنای تشخیص قاضی در مورد پرونده مد نظر صادر می‌شود.
بانوان باید مراقب فریب دجالان و کلاه برداران باشند.
بی شک جزایی که برای فریب دختران و جرم‌های انجام شده در قانون پیش‌بینی شده است، قادر نیست قسمت های معنوی و صدماتی که به خاطر مورد سوء استفاده قرار گرفتن در دختر به وجود آمده را جبران کند. پس توصیه بهترین وکیل اصفهان این است که بانوان محترم، تا جایی که امکان دارد در برابر سودجویی و اغفال گری شیادان و منفعت طلبان دقت لازم را داشته باشند و در ارتباط های عاطفی و احساسی خود حدود اخلاقی و دینی را مد نظر قرار دهند و به آن ها عمل کنند تا به خاطر عواطف پاک و با ارزش شان به آن ها صدمات مالی و معنوی وارد نشود.
بحث در مورد فریب دختران و علت های رشد این بحث زشت و خطرناک در جامعه ایرانی، به تحلیل و تحقیق همه جانبه کارشناسان حیطه روابط اجتماعی دختران و پسران احتیاج دارد تا این امکان را داشته باشند که آمارهای نگران کننده در ارتباط به موارد سوء استفاده قرار گرفتن دختران را تا حدی کم کنند و با کوشش هر چه بیشتر، این موضوع را ریشه کن نمایند.
شما این امکان را دارید که پرسش ها و ابهامات خود را از راه اینترنتی و سایر مسیرهای ارتباطی موسسه حامد امیری با کارشناسان حقوقی این مجموعه مطرح کنید و در صورت لزوم پرونده شما برای بررسی و قبول وکالت مطالعه می گردد. حامد امیری بهترین وکیل شهرستان اصفهان با تسلط کامل بر امور حقوقی و سال ها تجربیات موفق در حیطه های مختلف حقوقی و کیفری بهترین خدمات را به شما هم وطنان عزیز ارائه می کند. شما می توانید برای ارتباط با یکی از بهترین وکیل استان اصفهان از طریق سامانه آنلاین سایت یا تلفن های درج شده در سایت اقدام به اخذ نوبت مشاوره ی حضوری یا تلفنی نمایید.


https://hamedamiri.com/وکیل-شهرستان-اصفهان/


مطالب مرتبط :

وکیل درجه یک در اصفهان
بهترین وکیل حقوقی در اصفهان
وکیل حقوقی در اصفهان
مشاوره با وکیل در اصفهان
وکیل جرایم شرط بندی و قمار در اصفهان
وکیل مالکیت معنوی در اصفهان
وکیل سرقفلی در اصفهان
وکیل ضرب و جرح در اصفهان
وکیل آدم ربایی در اصفهان
وکیل لواط در اصفهان
وکیل مزاحمت برای بانوان در اصفهان
وکیل تجاوز در اصفهان
وکیل تغییر کاربری اراضی در اصفهان
بهترین و کیل خانواده در اصفهان
بهترین وکیل فضای مجازی در اصفهان
بهترین وکیل امور ثبتی در اصفهان
وکیل عالی در اصفهان
چهارشنبه 13 آذر 1398 - 12:12
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
samanvakili آفلاین
ارسال‌ها : 3
عضویت: 13 /9 /1398
پاسخ 1 : مجازات های جرم اغفال دختران
علل و انواع کودک آزاری
کودکان بی آزار ترین و معصوم ترین موجودات بر روی کره خاکی بوده اند که گاهاً در تمامی جوامع نظاره گر بی ملایمت های نسبت به انها بوده ایم که متاسفانه این بی ملایمتی ها و آسیب های وارده ی بی حد و اندازه در مواردی تا حدی پیش رفته که تمامی جنبه های زندگی و آینده یک کودک را دستخوش تغییرات جبران ناپذیر می نماید و از بسیاری نعمت هایی که هر انسانی برای ساختن آیندش مستحقق آن بوده محروم می نماید. وکیل کودک آزاری در اصفهان بیان می کند که تعدد عوامل بسیاری در کل دنیا منجر به بروز همچین پدیده ای علیه کودکان گشته است که امید است با شناسایی این عوامل در آینده از بروز همچین جنایاتی تا حد ممکن نسبت به این موجودات بی آزارو آینده سازان جوامع جلوگیری و راهی برای دفاع از آنان در برابر بروز این گونه مسائل و مشکلات جدی پیش بینی نماییم.
تعریف کودک آزاری و مصادیق آن
طبق ماده ی دوم قانون حمایت از کودکان هر گونه آزاری نسبت به کودکان و نوجوانان که منجر به بروز صدمات روحی روانی ، جسمانی و اخلاقی به آنان گردد و سلامت جسمی و روانی کودکان را تحت شعاع قرار داده و به خطر اندازد ممنوع است. کودک آزاری را می توان به این گونه نیز تعریف نمود: هر گونه فعل یا ترک فعلی که منجر به ورود آسیب های جدی روحی ، روانی و جسمی به کودک گردد و آثار بلند مدت و ماندگار و گاهاً مخفی بر جای خواهد گذاشت مانند : کودکان کاری که به جای کودکی کردن در سنین کودکی و برخورداری از نیازهای اولیه و اساسی مانند: پوشاک، خوراک و تحصیلات مناسب در چنین سنینی به کار گرفته و از حقوق طبیعی خود محروم گشته اند. در تعریف دیگر کودک آزاری عبارت است از: هرگونه ورود آسیب به روح ، روان و جسم کودک که بر خلاف قوانین باشد.
علل کودک آزاری
به گفته وکیل دادگستری کودک آزاری در اصفهان عوامل متعددی منجر به بروز چنین پدیده ای می گردد از جمله :
۱- عوامل ناشی از شرایط و وضعیت کودکان
الف) وضعیت جسمانی
ب) روانی
پ) وحتی نامشروع بودن کودکان متولد شده نیز می باشد.
۲- عوامل ناشی از مشکلات اجتماعی ،اقتصادی و فرهنگی کودکان
الف) فقر اقتصادی
که یکی از مشکلات و معضلات بزرگ هر جامعه ای فقر اقتصادی بوده تا جایی که آن جامعه را به سمت بروز جرم و جنایات جدی سوق داده که همین موضوع راجع به کودکان صدق نموده مانند کودکانی که در خانواده ای با سطح در آمد بسیار ناچیز که پاسخگوی نیاز های اولیه خانواده نیز نبوده متولد می گردند که امکان بروز مشکلاتی از قبیل خرید و فروش کودکان، قاچاق کودکان، کودکان کار و … شامل می گردد.
ب) مشکلات فرهنگی که شامل
آداب و رسوم ، سنن وباورهای هم ملیت و هم قومیت بوده که گاهاً این سنت ها و رسوم غلط منجر به آزار کودکان می گردد مانند: ازدواج زود به هنگام در دوران کودکی که این گونه مشکلات صرفا مخصوص قشر کم در آمد و فقیر جامعه نبوده و در مواقعی کودکانی از خانواده ای با سطح تحصیلات بالا خانوادگی و رفاه اجتماعی را نیز در بر می گیرد.

پ) عدم وجود قانون در این زمینه
که شامل عدم وجود قوانین حامی از حقوق کودکان و نوجوانان در برخی از جوامع و کشور ها بوده و گاهاً با وجود قوانین حمایت از کودکان در برخی از کشور ها این قوانین به دلایل مختلفی از قبیل ضعف در سیستم های قضائی هر کشور در شناسایی عوامل این جرم و اقدامات مربوطه جهت پیشگیری از وقوع این جرم اینگونه قوانین نقض می گردد.
ج) مشکلات محیط اجتماعی
هر انسانی علاوه بر ویژگی ها و شرایط منحصر به فرد خود،فردی اجتماعی نیز بوده که در محیط اجتماعی متشکل از افراد مختلف زندگی و از محیطی که در آن زندگی نموده تاثیر بسزای گرفته و متقابلاً در محیط تاثیر فراوانی خواهد گذاشت که یکی از مهم ترین محیطی که کودک در آن زمانی زیادی را صرف نموده و رشد یافته محیط آموزشی و مدرسه کودکان بوده است که بروز عواملی متعدد در این محیط ها آموزشی ممکن است منجر به ورود پدیده کودک آزاری گردد از قبیل هم نشینی و تعامل اجتماعی کودک با کودکان متعدد و متفاوت از قشر های مختلف خانوادگی و…
۳- عوامل ناشی از وضعیت والدین کودکان
الف) اعتیاد والدین
معمولاً اعتیاد یکی از عواملی است که منجر به عدم توانایی والدین در تربیت کودکان می گردد و آنان را از نعمت پرورش در محیط امن خانواده به دلایل از جمله سوءرفتار ها ناشی از مصرف مواد مخدر و روان گردان ها محروم می گرداند و گرایش کودکان را به مصرف مواد مخدرسوق داده و زمینه ساز کودک آزاری و سواستفاده ازکودکان به دلایلی چون فقر و نیاز مالی فراوان جهت تامین مواد مصرفی می گردد.
ب) طلاق
طلاق هم یکی دیگر از عوامل منجر به کودک آزاری بوده چرا که در تمامی جوامع بروز طلاق در رأس زندگی فرزند مشترک و کودکان را تحت تاثیر قرار داده و آنان از مهر و محبت پدر، مادر و گاهاً هر دو والدین محروم می گرداند که این بی محبتی نسبت به کودکان باعث آزار و اذیت آنان می گردد.طلاق شامل طلاق عاطقی والدین نیز بوده که مشاجره و بحث و جدال در محیط خانواده مستقیماً باعث ورود صدمه عاطفی به کودکان گشته و گرایش آنان را به سمت محیط های نا امن اجتماعی افزایش و در نتیجه باعث کودم آزاری می گردد. تمامی عوامل فوق و وجود عوامل متعدد و بسیاری که از عنوان آن در این مطلب قاصر بوده باعث بروز پدیده کودک آزاری بوده است که طبق قانون حمایت از کودکان و نوجوانان مصوب یازدهم دی ماه هزار سیصد و هشتاد یک مجلس شواری اسلامی که در نه ماده تنظیم و تصویب گردیده است جرم و برای افراد مرتکب و مجرم مجازات مقرر گشته است.
ماده یک: کلیه افراد زیر هجده سال (هجده سال تمام هجری شمسی) از حمایت های قانونی ذکر شده در قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بهرمند می گردند.
ماده دو: هرگونه آزاری نسبت به کودکان و نوجوانان که منجر به ورود صدمات روحی روانی،جسمی و اخلاقی به آنان گردد و سلامت جسمی و روانی کودکان را تحت شعاع قرار داده و به خطر اندازد ممنوع است.
ماده سه: هرگونه بهره کشی و به کار گیری،خرید و فروش کودکان به منظور ارتکاب اعمال غیر قانونی و خلاف قانون از جمله:تجاوز،قاچاق و… جرم و فرد مرتکب و مجرم محکوم به حبس (شش ماه تا یک سال) و پرداخت جزایی نقدی از سقف ده میلیون ریال تا بیست میلیون ریال می گردد.
ماده چهارم: هرگونه آزار و اذیت و ورود صدمه جسمی و روحی و محروم نمودن عمدی کودک از سلامت سلامت و بهداشت روانی و جسمی و ممانعت از حق طبیعی تحصیل ممنوع و فرد مرتکب محکوم به حبس سه ماه و یک روز تا شش ماه و یا پرداخت مبلغ ده میلیون ریال می گردد.
ماده پنجم: کودک آزاری از جمله غیر قابل گذشته و دارای جنبه عمومی جرم بوده و احتیاج به شکایت شاکی خصوصی نداشته است.
ماده ششم: کلیه موسسات، مراکز و افرادی که مسئولیت و سرپرستی کودکان را عهدار دار بوده به محض مشاهده ی هر گونه کودک آزاری مکلف به اعلام مراتب به مراکز و مقامات صالح قضائی جهت پیگرد قانونی بوده و هرگونه تخلف از این تکلیف جرم و افراد مرتکب محکوم به حبس تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف پنج میلیون ریال خواهند بود.

ماده هفتم: اقدامات تربیتی شامل ماده پنجاه و نه قانون مجازات اسلامی مصوب هفتم آذر ماه هزار سیصد و هفتاد که اعمال زیر را در خصوص کودکان جرم محسوب ننموده است:
بند یک : اقدامات والدین، ولی و قیم صغار و محجورین که به منظور تأدیب و حفاظت از آنان بوده به شرطی که اینگونه اقدامات در حد متعارف خود صورت پذیرد.
بند دوم: هر نوع عمل جراحی و طبی مشروع با رضایت شخص، اولیا، سرپرست و نماینده قانونی مشروط به رعایت موازین علمی و فنی انجام شود. در مواردی که انجام عمل جراحی و … فوریت داشته نیاز به اخذ رضایت نخواهد بود.
بند سوم: حوادث ناشی از عملیات ورزشی به شرطی که اینگونه علت اینگونه حوادث نقض مقررات مرتبط با ورزش مربوطه نبوده و این مقررات ورزشی نیز با موازین شرعی مخالفتی نداشته باشد. و ماده یک هزار و صد و هفتاد و نه (۱۱۷۹) قانون مدنی مصوب نوزدهم فروردین ماه هزار و سیصد و چهارده که اشاره به این امر داشته که والدین حق ننبیه طفل خود را داشته منتهی این حق نباید به گونه ای باشد که از محدود تأدیب و تربیت خارج گردد. از شمول قانون حمایت نوجوانان و کودکان خارج و مستثنی می گردد.
ماده هشتم: اگر جرائم ذکر شده در این قانون عناوین دیگر قانونی را به خود نیز اختصاص دهد و قوانین دیگر برای افراد مرتکب حد و مجازات سنگین تری مقرر نموده باشد حسب مورد حد شرعی و اشد مجازات اعمال می گردد.
ماده نهم: از مورخ ۱۱-۱۰-۱۳۸۱ که این قانون تصویب گردیده است کلیه قوانین مغایر دیگر ترتیب اثر نداشته اشت.

حال با ذکر و آشنایی با بسیاری از عوامل منجر به بروز پدیده کودک آزاری ،صدمات و تلفات جدی و گاهاً جبران ناپذیر این پدیده در حد الامکان می بایست از بروز این پدیده جلوگیری و در صورت بروز چنین پدیده ای به بهترین نحو ممکن با تسلط به قوانین موضوعه هر کشور و استفاده از وکلا مجرب و ماهر از افزایش اینگونه جرائم جلوگیری نمود.
در اصفهان نیز آمار چنین جرائم علیه کودکان بسیار بوده که به منظوراحقاق حق کودکان و تا حد ممکن جبران خسارات وارده می بایست از طریق وکیل طلاق یا وکیل کیفری یا وکیل خوب در اصفهان اقدام نمود، حامد امیری وکیلپایه یک با تجربه کافی و درخشان در امور کیفری و کودک آزاری شما را در این رستا راهنمایی و با استفاده ا زدانش و سابقه خود به احقاق حق کودکان آسیب دیده شما کمک می نماید.


https://hamedamiri.com/وکیل-کودک-آزاری-در-اصفهان/

چهارشنبه 13 آذر 1398 - 12:13
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.